Related Products
-
ThundeRobot DQ34C240L 34″ Fast VA 1440p 250Hz (Overclock) Cu...৳ 49,900 -
Thunderobot DQ27F240L 27-inch FAST IPS Monitor 1440P QHD | 2...৳ 46,900 -
Thunderobot LQ27F180 27 inch FAST IPS Monitor 1440P QHD | 18...৳ 31,999 -
ThundeRobot DQ27F280E 27″ QD-OLED 2K 280Hz Gaming Monitor৳ 79,900 -
Thunderobot L1 Computer Screen LED Monitor Light Bar USB৳ 3,900 -
ThundeRobot ZQ27F210L 27″ Fast IPS 1440p 210Hz (Overclock) 8...৳ 31,900 -
ThundeRobot LF25F180 25″ Fast IPS 180Hz Gaming Monitor৳ 21,700
ThundeRobot ZPF25F240 24.5″ Fast IPS 280Hz Gaming Monitor
Stock :
In Stock
PID : 187
SKU : THUZPF-9917
Model : ExpertBook B1
Warranty : 3 Years
Screen Size: 24.5 inches
Resolution: Full HD (1920×1080)
Panel Type: IPS
Panel Manufacture: AUO
Brightness: 400 cd/m2
Contrast Ratio: 1000:1
Refresh Rate: 280Hz (OC)
Response Time: 1ms
Aspect Ratio: 16:9
Viewing Angles: 178° H / 178° V
Screen Coating: Anti-glare
HDR: HDR 10, (supports HDR 400 but has not been certified)
ThundeRobot Thor ZPF25F240 24.5″ Fast IPS 280Hz Gaming Monitor
Experience ultra-smooth gameplay and crisp visuals with the ThundeRobot ZPF25F240 Gaming Monitor. Designed for gamers, creators, and professionals, this 24.5-inch monitor delivers performance and precision with a sleek and minimal design.
Display & Visuals
| Feature | Details |
|---|---|
| Screen Size | 24.5 inches |
| Resolution | Full HD (1920×1080) |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 400 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate | 280Hz (OC) |
| Response Time | 1ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angles | 178° H / 178° V |
| Screen Coating | Anti-glare |
| HDR | No |
Connectivity & Installation
| Feature | Details |
|---|---|
| HDMI Ports | 2 (240Hz) |
| DisplayPort | 1 (280Hz – over clocked) |
| Audio Jack | Yes |
| Mounting Options | VESA 100mm*100mm or Stand |
| Adjustments | Tilt (Front 5°±2° ~ Rear 20°±2°) |
Design & Build
| Feature | Details |
|---|---|
| Color | Black |
| Dimensions | 557mm(W) *192mm(D)*400mm(H) |
| Weight | 3.9 kg |
Whether you’re battling online or designing with precision, the ThundeRobot ZPF25F240 Gaming Monitor offers ultra-fast performance, premium visuals, and unbeatable value for gamers and professionals alike.
| Basic Information | |
| Display type | IPS |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angle | 178° H / 178° V |
| Brightness | 400 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate(Hz) | 280Hz |
| HDR | HDR 10 |
No reviews yet. Be the first to review this product!
