Related Products
-
Thunderobot LQ27F180 27 inch FAST IPS Monitor 1440P QHD | 18...৳ 31,999 -
Aiwa MD2734-K 27" 240Hz FHD IPS Monitor৳ 24,999 -
ThundeRobot CF25F300-W 24.5″ Fast IPS 1080p 320Hz Gaming Mon...৳ 24,500 -
ThundeRobot ZPF25F240 24.5″ Fast IPS 280Hz Gaming Monitor৳ 22,900 -
ThundeRobot DQ27F300L 27″ Fast IPS 2K 300Hz Gaming Monitor৳ 35,500 -
ThundeRobot ZQ27F210L 27″ Fast IPS 1440p 210Hz (Overclock) 8...৳ 31,900 -
ThundeRobot LF25F180 25″ Fast IPS 180Hz Gaming Monitor৳ 21,700
ThundeRobot ZQ25F180 24.5″ Fast IPS 1440p 180Hz (Overclock) 8bit Gaming Monitor
Stock :
In Stock
PID : 172
SKU : THUZQ2-3599
Model : ExpertBook B1
Warranty : 3 Years
Screen Size: 24.5 inches
Resolution: QHD (2560*1440)
Panel Manufacturer: BOE
Brightness: 300 cd/m²
Contrast Ratio: 1000:1
Color Gamut: 95% DCI-P3;99% sRGB
Refresh Rate: 180Hz (Over clocked)
Response Time: 1ms
Screen Coating: Anti-glare
HDR: Yes (HDR10)
Warranty: 3 Years
ThundeRobot ZQ25F180 24.5″ Fast IPS 1440p 180Hz Gaming Monitor
Experience ultra-smooth gameplay and crisp visuals with the ThundeRobot Thor ZQ25F180 Gaming Monitor. Designed for gamers, creators, and professionals, this 27-inch monitor delivers performance and precision with a sleek and minimal design.
Display & Visuals
| Feature | Details |
|---|---|
| Screen Size | 224.5 inches |
| Resolution | QHD (2560 x 1440) |
| Panel Type | Fast IPS |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate | 180Hz (Overclock) |
| Response Time | 1ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angles | 89° H / 89° V |
| Screen Coating | Anti-glare |
| HDR | HDR10, (Supports HDR400 standard but has not been certified) |
Connectivity & Installation
| Feature | Details |
|---|---|
| HDMI Ports | 2 |
| DisplayPort | 1 |
| Audio Jack | Yes |
| Mounting Options | VESA 75 x 75 mm |
| Adjustments | Height: N/A Rotation: N/A Tilt: Front 5°±2° ~ Rear 20°±4° |
Design & Build
| Feature | Details |
|---|---|
| Color | Black |
| Dimensions | 614mm x208mm x 455mm |
| Weight | 5 kg |
Whether you’re battling online or designing with precision, the ThundeRobot Thor ZQ25F180 Gaming Monitor offers ultra-fast performance, premium visuals, and unbeatable value for gamers and professionals alike.
| Basic Information | |
| Display Size Range (Inch) | 23" - 26.9" |
| Display type | IPS |
| Display resolution | 2560x1440 |
| Color | Black |
| Warranty Details | 3 Year |
| Viewing Angle | 89° H / 89° V |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate(Hz) | 180Hz |
| Color Gamut | 95% DCI-P3;99% sRGB |
| Tilt | Front 5°±2° ~ Rear 20°±4° |
| Display Port (s) | 1 |
No reviews yet. Be the first to review this product!
