Related Products
-
T-Wolf Ice Cooler X5 ARGB M-ATX Mid Tower Gaming Casing৳ 2,800 -
T-Wolf NEOPULSE X3 RGB Mid Tower mATX Gaming Casing৳ 3,000 -
Arctic Xtender VG E-ATX Mid Tower Casing White With Vertical...৳ 33,000 -
Arctic Xtender E-ATX Casing৳ 18,999 -
Monarch Aqua X7 ARGB ATX Gaming Case৳ 11,000 -
T-Wolf SHADOWCORE OFFICE mATX Mid Tower Casing With 200W PSU৳ 2,200 -
ARCTIC Xtender Premium E-ATX Mid Tower PC Case (Mirror Black...৳ 18,500
ThundeRobot GQX25AWS computer casing with 6.2″ Display
Stock :
In Stock
PID : 191
SKU : THUGQX-4838
Model : ExpertBook B1
Warranty : 3 Years
6.2″ Customizable Front Display
Magnetic Tempered Glass Panels
Supports ATX & Micro-ATX Motherboards
High Airflow Design for Efficient Cooling
Supports Large Graphics Cards
Liquid Cooling Radiator Compatibility
USB 3.2 & USB-C Front I/O Ports
ThundeRobot GQX25AWS Computer Casing with 6.2″ Display
Experience a perfect blend of modern aesthetics and high-performance design with the ThundeRobot GQX25AWS Computer Casing. Built for gamers and PC enthusiasts,
this premium white casing features a 6.2″ secondary display, magnetic tempered glass panels, and extensive cooling support for powerful custom builds.
Design & Build
| Feature | Details |
|---|---|
| Model Name | GQX25AWS |
| Case Size | 419.5 × 225 × 470 |
| Case Material | SPCC (0.5–0.6mm) |
| Color | White |
| Side Panel | Magnetic Tempered Glass |
| Secondary Display | 6.2″ Screen |
Motherboard & Expansion
| Feature | Details |
|---|---|
| Motherboard Support | ATX / M-ATX / ITX |
| Expansion Slots | 7 |
Cooling & Airflow
| Fan Position | Supported Configuration |
|---|---|
| Rear | 120 × 120 × 25 mm ×1 |
| Top | 120 × 120 × 25 mm ×3 or 140 × 140 × 25 mm ×2 |
| Side | 120 × 120 × 25 mm ×3 or 140 × 140 × 25 mm ×3 |
| Upper Power Compartment | 120 × 120 × 25 mm ×2 |
Storage Support
| Feature | Details |
|---|---|
| 3.5″ HDD Bays | 2 |
| 2.5″ SSD Bays | 2 |
Clearance & Compatibility
| Feature | Details |
|---|---|
| Maximum CPU Cooler Height | 170 mm |
| Maximum Graphics Card Length | 390 mm |
| Maximum Power Supply Length | 180 mm |
No specification details available for this product.
No reviews yet. Be the first to review this product!
