Related Products
-
Thunderobot L1 Computer Screen LED Monitor Light Bar USB৳ 3,900 -
Thunderobot DQ27F240E 27″ OLED 2K 240Hz Gaming Monitor৳ 79,900 -
ThundeRobot DQ34C240L 34″ Fast VA 1440p 250Hz (Overclock) Cu...৳ 49,900 -
Aiwa MF2419-V 24" 100Hz FHD IPS Monitor৳ 14,500 -
Thunderobot LQ27F180 27 inch FAST IPS Monitor 1440P QHD | 18...৳ 31,999 -
Thunderobot DQ27F240L 27-inch FAST IPS Monitor 1440P QHD | 2...৳ 46,900 -
ThundeRobot ZF27F144-BD 27″ Fast IPS 1080p 144Hz 8bit Gaming...৳ 17,900
ThundeRobot CF25F300-W 24.5″ Fast IPS 1080p 320Hz Gaming Monitor
Stock :
In Stock
PID : 188
SKU : THUCF2-3363
Model : ExpertBook B1
Warranty : 3 Years
Screen Size: 24.5 inches
Resolution: FHD (1920 x 1080)
Panel Type: IPS
Panel Manufacturer: CSOT
Brightness: 450 cd/m²
Contrast Ratio: 1000:1
Refresh Rate: 320Hz (320Hz – over clocked)
Response Time: 1ms (0.5ms MPRT)
Aspect Ratio: 16:9
Body material: Die-cast Aluminum, Iron Baseplate
Screen Coating: Anti-glare
Hardware level low blue light protection: Yes
HDR: HDR 10, (supports HDR 400 but has not been certified)
ThundeRobot CF25F300-W 24.5″ Fast IPS 1080p 320Hz Gaming Monitor
Experience ultra-smooth gameplay and crisp visuals with the ThundeRobot CF25F300-W Gaming Monitor. Designed for gamers, creators, and professionals, this 24.5-inch monitor delivers performance and precision with a sleek and minimal design.
Display & Visuals
| Feature | Details |
|---|---|
| Screen Size | 24.5 inches |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 450 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate | 320Hz (Overclocked) |
| Response Time | 1ms (0.5ms – MPRT) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angles | 89° H / 89° V |
| Screen Coating | Anti-glare |
| HDR | HDR 10 (supports HDR 400 standard but has not been certified) |
Connectivity & Installation
| Feature | Details |
|---|---|
| HDMI Ports | 2 |
| DisplayPort | 2 |
| Audio Jack | Yes |
| Mounting Options | VESA 75 x 75 mm |
| Adjustments | Height: N/A Rotation: N/A Tilt: Front Front 5°±2° ~ Rear 20°±2° |
Design & Build
| Feature | Details |
|---|---|
| Color | White |
| Dimensions | 556.7mm x427.8mm x 180mm |
| Weight | 3.6 kg |
Whether you’re battling online or designing with precision, the ThundeRobot CF25F300-W Gaming Monitor offers ultra-fast performance, premium visuals, and unbeatable value for gamers and professionals alike.
| Basic Information | |
| Display Size Range (Inch) | 23" - 26.9" |
| Display type | IPS |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 450 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate(Hz) | 320Hz |
| HDR | HDR 10 |
No reviews yet. Be the first to review this product!
