Related Products
-
ThundeRobot ZQ27F210L 27″ Fast IPS 1440p 210Hz (Overclock) 8...৳ 31,900 -
ThundeRobot DQ34C240L 34″ Fast VA 1440p 250Hz (Overclock) Cu...৳ 49,900 -
Aiwa MF2419-V 24" 100Hz FHD IPS Monitor৳ 14,500 -
ThundeRobot CF25F300-W 24.5″ Fast IPS 1080p 320Hz Gaming Mon...৳ 24,500 -
ThundeRobot LQ25F165 25-inch FAST IPS Monitor 1440P QHD | 16...৳ 29,700 -
PC Power PCM24FRX 23.8 Inch FHD 120Hz IPS Monitor৳ 17,000 ৳ 19,000 -
Thunderobot DQ27F240E 27″ OLED 2K 240Hz Gaming Monitor৳ 79,900
Thunderobot DU32F240E 32″ QD-OLED 4K 240Hz Gaming Monitor
Stock :
In Stock
PID : 178
SKU : THUDU3-9794
Model : ExpertBook B1
Warranty : 3 Years
Screen Size: 31.5 inches
Resolution: UHD/4K (3840×2160)
Panel Type: QD-OLED
Panel Manufacturer: SAMSUNG
Color Depth: 10bit
Brightness: SDR 250(Typ) | HDR E/P 1,000(Typ, APL 3%)
Contrast Ratio: 1.5M:1 (Typ)
Refresh Rate: 240Hz
Response Time: 0.03ms
Aspect Ratio: 16:9
Viewing Angles: 178° H / 178° V
Screen Coating: Anti-glare
HDR: HDR10, (Supports HDR400 standard but has not been certified)
Thunderobot DU32F240E 32″ QD-OLED 4K 240Hz Gaming Monitor
Experience ultra-smooth gameplay and crisp visuals with the Thunderobot DU32F240E Gaming Monitor. Designed for gamers, creators, and professionals, this 32-inch monitor delivers performance and precision with a sleek and minimal design.
Display & Visuals
| Feature | Details |
|---|---|
| Screen Size | 31.5 inches |
| Resolution | UHD (3840×2160) |
| Panel Type | QD-OLED ✨ |
| Brightness | SDR 250(Typ) HDR E/P 1,000(Typ, APL 3%) |
| Contrast Ratio | 1.5M:1(Typ) |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Response Time | 0.03ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angles | 178° H / 178° V |
| Screen Coating | Anti-glare |
| HDR | HDR10, (Supports HDR400 standard but has not been certified) |
Connectivity & Installation
| Feature | Details |
|---|---|
| HDMI Ports | 2 |
| DisplayPort | 1 |
| Audio Jack | Yes |
| Mounting Options | Wall Mount (75 x 75 mm) or Height Adjustable & Rotatable Stand |
| Adjustments | Height Adjustment: 120cm Rotate Adjustment: H rotation ±45°; V rotation ±90° Tilt: Front 6°±2° ~ Rear 20°±2° |
Design & Build
| Feature | Details |
|---|---|
| Color | Black + Blue Decoration |
| Dimensions | 610mm x 534mm x 235mm |
| Weight | 6.0Kg |
Whether you’re battling online or designing with precision, the Thunderobot DU32F240E QD-OLED Gaming Monitor offers ultra-fast performance, premium visuals, and unbeatable value for gamers and professionals alike.
| Basic Information | |
| Display resolution | 3840x2400 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angle | 178° H / 178° V |
| Contrast Ratio | 1.5M:1 |
| Refresh Rate(Hz) | 240Hz |
| HDR | HDR10 |
No reviews yet. Be the first to review this product!
