Related Products
-
ARCTIC Xtender Premium E-ATX Mid Tower PC Case (Mirror Black...৳ 18,500 -
Arctic Xtender VG E-ATX Mid Tower Casing White With Vertical...৳ 33,000 -
T-Wolf City Ranger X7 ARGB Mid-Tower ATX Gaming Casing৳ 5,500 -
Monarch City Ranger X7 ARGB Mid-Tower ATX Gaming Case৳ 5,400 -
T-Wolf XPLENDER X5 BH ARGB M-ATX Portable Casing৳ 4,000 -
Monarch GEN-Z X6 ARGB Mid-Tower Gaming Casing৳ 3,600 -
T-wolf Platina X4 ARGB Mid-Tower ATX Gaming Casing৳ 3,200
MONARCH MYSTERY BOX X5 ARGB GAMING CASE
Stock :
In Stock
PID : 514
SKU : MONMYS-7297
Model : ExpertBook B1
Warranty : 3 Years
Motherboard Support: M-ATX
Side Panel: Front Glass, Left Glass
Type: Mid Tower
Color: White
| Basic Information | |
| Model Name | MYSTERY BOX X5 |
| Brand | Monarch |
| Color | Black, White |
| Weight Range (Kg) | 4-6 Kg |
| others | Magnetic Dust Filter (Top), Dimensions: 380 x 210 x 440mm |
| Series | Gaming |
| Specialty | Unique "Mystery Box" front panel design with high-airflow mesh and ARGB synchronization support. |
| Case Type | Mid Tower |
| Supported Motherboard Type | Mini-ITX, Micro-ATX, ATX |
| Supported LED Strip | No |
| Fan / Light Controller | Yes |
| Graphics-Card Length | 330mm |
| Supported CPU Cooler | Air Cooler or Liquid Cooler |
| CPU Cooler Height | 165mm |
| PSU Length | Standard ATX PSU (Up to 180mm) |
| Cable Management Depth | 25mm |
| Front/Top USB port | 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0 |
| Front/Top Audio Port | 1 x HD Audio, 1 x Mic |
| 3.5 Inch Drive Bay | 2 |
| 2.5 Inch Drive Bay | 2 |
| Expansion Slots | 7 |
| Optical Drive Bay | No |
| Cooling Fan (Built-In) | 4 |
| Additional Fan Slot | 2 |
| Pre-Installed Fan Size | 120mm |
| Supported Fan Size | Front: 3 x 120mm, Top: 2 x 120mm, Rear: 1 x 120mm |
| Lighting Fan | ARGB |
| Radiator Support Front/Top/Rear | Front: up to 360mm, Top: up to 240mm, Rear: 120mm |
| Radiator Support Max. | Up to 360mm |
| Power Supply (Built-In) | No |
| Transparent Side Window | Yes |
| Case Windowed | Yes |
| Number of Buttons | 2 |
No reviews yet. Be the first to review this product!
